Bijproducten

Bijengif: een traditioneel gebruikt bijenproduct

Bijengif is een natuurlijk bijenproduct dat al lange tijd bekend is binnen traditionele toepassingen. Het wordt gewaardeerd om zijn kenmerkende samenstelling en wordt gebruikt in verzorgingsproducten, met name in balsems en zalven. Bij uitwendig gebruik kan bijengif een duidelijk voelbaar, prikkelend en verwarmend huidgevoel geven. Dit effect verschilt per persoon en maakt deel uit van de natuurlijke eigenschappen van het product. Vanwege de krachtige aard van bijengif wordt aangeraden het product zorgvuldig en met aandacht te gebruiken. Het is bedoeld als verzorgingsproduct en maakt geen onderdeel uit van een medische behandeling.

kast met bijen op de heide - bijengif werking

Samenstelling bijengif

De bestanddelen zijn mellitine (40-60%), fosfolipase A (10-12%), apamine (2-3%), MCD-peptide (2%), histamine (1%) en vele andere stoffen zoals pamine, secapine, hyaluroidase, zure fosfomonoesterase, lysofosfolipase en α-glucosidase. Voor het verwerken van het gif in voedingssupplementen en verzorgingsproducten wordt het vloeibare gif gedroogd en gezuiverd. 

Meer over bijengifzalf

Allergie

Bijengif werking en allergie: Allergie voor het gif in capsule of crème is zeer zeldzaam, en voor zover wij weten, niet beschreven. Bij het injecteren van het gif van de bij door middel van een bijensteek is er echter wel een reële kans op een allergische reactie. Deze wordt in hoofdzaak veroorzaakt door de kliervloeistof waarin het gif is opgelost en niet door de werkzame bestanddelen.

bij op bloem - artikel bijengif werking

 

Bijengif zalf of crème

Bijengifzalf of creme is samengesteld voor intensieve verzorging, vaak gebruikte na een fysieke of  sportieve inspanning of na een massage.
Tweemaal daags insmeren volstaat.

Aanbevolen literatuur

M. Simics, de auteur van Bee Venom: Exploring the healing Power is in de tegenwoordige apitherapie die de laatste decennia steeds meer beoefend wordt, één van de belangrijkste onderzoekers op het gebied van bijengif.

    Vindt hier onze bijengif producten Terug naar het overzicht

Geschreven door:

Kees Verrips (Eigenaar & imker)